بعد از استخدام چگونه خواسته هایمان را بگوییم؟

خیانت به همسر

همه ی افراد پس از آنکه از یک سایت خوب کاریابی در شرکت و سازمانی که مورد علاقه ی آن ها است، استخدام شدند، در پی آن هستند که روز به روز پیشرفت کنند و بتوانند موفقیت هایی را در کسب و کار خود کسب کنند و به درجات بالایی برسند.
بسیاری از افراد هنگامی که در سایت های کاریابی به دنبال شغل مناسبی هستند، پر انرژی اند و ایده های بی شماری در سر دارند و مایلند تا بتوانند ایده ها خواسته های خود را با مقامات رده بالای سازمان در ارتباط بگذارند.
اما چگونه می توان به این مهم دست پیدا کرد؟ ما قصد داریم در ادامه ی مطلب چند راه برای تحقق خواسته ها در محیط کار را به شما معرفی کنیم.

چگونه در محیط کار خواسته هایتان را بیان کنید.

– ارتباطاتتان را قوی کنید.

آیا می دانید داشتن روابط اجتماعی مناسب و قوی یکی از مهم ترین مسائل در محیط کار است؟ نه اشتباه نگیرید، منظور ما به هیچ عنوان چاپلوسی نیست، بر عکس چاپلوسی شان شما را پایین می آورد. سعی کنید روابط اجتماعی تان را قوی کنید تا بتوانید به راحتی خواسته ها و درخواست های خود را با مقامات بالاتر مطرح کنید.

– نترسید که نه بشنوید

این موضوعی است که همیشه در زندگی با آن مواجه می شوید. باید دقت کنید که همیشه خواسته های شما با جاب مثبت مواجه نمی شود، پس نترسید و همیشه خود را برای نه شنیدن هم آماده کنید. نباید ترس از نه شنیدن شما را از شانس رسیدن به خواسته هایتان باز دارد.
حتی گاهی ممکن است که برای بار اول به درخواست شما آن چنان که باید و شاید اهمیت داده نشود، لذا گاهی لازم است پخته تر مجددا درخواست خود را اعلام کنید.

– نسبت به شناخت مخاطبین خود اقدام کنید.

حتما بدانید که قرار است به چه کسی درخواست دهید. شخصیت او را شناسایی کنید و موقعیت و وضعیت زمانی او را بررسی کنید. با لحن و متناسب با شخصیت او درخواستتان را اعلام کنید و در بهترین زمان ممکن درخواست خود را اعلام کنید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

– کمی هم صبوری کنید.

گاهی انجام درخواست شما لازمه ی گر زمان است، نباید انتظار داشته باشید که بالافاصله بعد از آنکه با درخواست شما موافقت شد، به اجرا در آید. صبور باشید تا بتوانید بدون خدشته وارد شدن به روابط اجتماعی تان، به آنچه که می خواهید برسید.

– درخواستتان را پیگیری کنید

در کنار صبور بودن، هر از گاهی درخواستتان را پیگری کنید. بعید نیست که بعضا به دلیل مشغله های کاری، درخواست شما فراموش شده باشد یا میان کاغذهای بسیار، گم شده باشد.

در کل باید بگوییم که در محیط کار باید سیاست داشته باشید تا بتوانید به خوبی بدرخشید و به اهداف معقولتان برسید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *