ایسلندی ها برقی بیشتر از حد مصرف خانگی برای استخراج بیت کوین مصرف می کنند

راه های افزایش و درآمد بیتکوین

زمانی که مردم یک کشور برای استخراج بیت کوین شروع به مصرف برق و انرژی می کنند، به جایی می رسیم که کارشناسان می گویند مردم ایسلند در شرایطی به سر می برند که روزانه بیش از مصرف خانگی برق، برای استخراج بیت کوین برق مصرف می کنند.

از آن جایی که عده ی بیشتری از ایسلندی ها به ارز دیجیتالی بیت کوین روی آورده و به جرگه ی استخراج کننده های بیت کوین پیوستند، آمار برق مصرفی آنان در وابستگی به بیت کوین بالا رفته و از مرز مصرف خانگی عبور کرد.

حتی کار به جایی رسیده که یکی از کارشناسان شرکت تولید انرژی ایسلندی HS Orka گفته: ” کشور نمی تواند انرژی مورد نیاز برخی دیتا سنترهای فعال در حوزه ی استخراج بیت کوین را تامین کند.”

به نظر می رسد بیت کوین به جان انرژی جهانی افتاده و مثل خوره در حال خوردن ذخیره ی انرژی کره ی زمین است.

سیگوربرگسون، کارشناسی که پیش تر از وی نام بردیم در خصوص انرژی مصرفی برای استخراج بیت کوین توضیح داده است: اکنون سالانه ۸۴۰ گیگاوات ساعت صرف فرآیند استخراج بیت کوین در کشور ایسلند می شود. این در حالی ست که انرژی مصرف شده برای تامین برق خانگی کشور تنها ۷۰۰ گیگاوات ساعت است.

اما استخراج بیت کوین چطور اتفاق می افتد؟

شاید همچنان با وجود بحث های زیادی که پیرامون بیت کوین داشته ایم، این سوال برای شما باقی مانده باشد که استخراج بیت کوین واقعا چگونه اتفاق می افتد.

قرار نیست بیل به دست گرفته و در جایی با حفاری به دنبال بیت کوین ها گشته و آن ها را استخراج کنیم. بیت کوین ها در واقع به عنوان جایزه به حل مسائل پیچیده ای که توسط کامپیوترها میسر می شود، داده می شوند.

و تصورش را بکنید که این کامپیوترها برای حل مسائل پیچیده تا چه اندازه سی پی یو خود را درگیر کرده و چه حجم زمان و انرژی را صرف می کنند تا به جایزه ی بیت کوین برسند!

به همین دلیل شرکت هایی که در هر نقطه از جهان برای استخراج بیت کوین فعالیت کرده و کامپیوترهایی را به منظور استخراج بیت کوین به کار گرفته اند، را می توان بزرگترین مصرف کننده های برق و انرژی در جهان دانست.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *