آموزش قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام

اینستاگراماینستاگرام تا کنون اجازه قرار دادن لینک در هیچ پستی را به کسی نداده مگر آنکه تنها یک لینک را در قسمت بیوگرافی قرار دهید، که آنهم معلوم نیست کسی روی آن کلیک کند یا نه!

شاید برای شما چنین ویژگی مهم نباشد و آنرا لازم ندانید اما اگر مدیر یک سایت و یا متخصص سئو باشید اهمیت قابلیت اشتراک گذاری لینک در پست ها را می دانید.

با اینکه هنوز هم اینستاگرام آنقدر سخاوتمند نبوده که مانند گوگل پلاس یا سایر شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری لینک ها را امکانپذیر سازد اما شانس های کوتاهی به اندازه دیدن یک استوری به کاربران داده تا بتوانند لینک هایی را به اشتراک بگذارند.

در واقع اینستاگرام قابلیت اشتراک گذاری لینک در استوری را ممکن ساخته به این ترتیب کاربران فرصت دارند تا هر لینک را در استوری خود به مدت ۲۴ ساعت به اشتراک بگذارند.

برای استفاده از این ویژگی لازم است تا کمی خاص باشید. از این رو افرادی که از طرف اینستاگرام تایید شده اند می توانند از چنین ویژگی استفاده کنند. به زبان ساده تر کسانی که جلوی پروفایلشان تیک آبی رنگ دارند!

دومین گروهی که می توانند چنین قابلیتی را بکار گیرند آنهایی هستند که businesses profile دارند که تعداد فالوور هایشان به ۱۰ هزار نفر رسیده باشد. اگر شما این شرایط را دارید می توانید تیک آبی را دریافت کنید.

به هر حال اگر شما در پروفایلتان تیک آبی دارید بهتر است این آموزش را دنبال کنید.

ــ بعد از اینکه تصویر یا فیلم مورد نظر را به قسمت استوری افزودید برای قرار دادن لینک، علامت لینک که شبیه به دانه زنجیر است را در بالای صفحه لمس کنید.

ــ پس از کلیک روی این گزینه یک صفحه پاپ آپ باز شده و شما می توانید لینک را در آن بنویسید البته تا زمانی که کپی/پیست وجود دارد چه کسی لینک را به صورت دستی می نویسد؟

ــ پس از جای گذاری لینک می توان از قابلیت Preview Link برای پیش نمایش لینک استفاده کرد تا مطمئن شوید به درستی کار می کند یا نه؟

ــ پس از آنکه از درست بودن آدرس لینک اطمینان حاصل کردید در گوشی آیفون روی Done کلیک کنید و در اندروید روی علامت رنگی کلیک کنید تا زنجیره به رنگ سفید پر شود. این علامت نشان دهنده لینک دار بودن استوری است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *