تفاوت انسان و میمون

تفاوت انسان و میمون

تفاوت انسان و میمون

آیا می دانستید ک تفاوت انسان با نژادی از میمون ها فقط یک ژن می باشد و این یک ژن دلیل این همه پیشرفته تر بودن انسان ها است؟ حال تصور کنید موجوداتی باشند ک با ما یک ژن فاصله داشته باشند طبق این قاعده ما حکم میمون ها را برای آن ها داریم.

انسان همیشه در تخیلات خود به وجود حیات های دیگر فکر میکند که موجودات هوشمند دیگری جز انسان وجود دارند. در ۴٫۵ میلیارد سال شکل گیری کره زمین تنها ۲۰۰ سال اخیر انسان توانسته به تکنولوژی و پیشرفت کنونی برسد پس می توان تصور و احتمال داد که موجوداتی با هوشمندی بالاتر وجود داشته باشند.

مطمئنا هر کدام از ما این سوال رو از خود پرسیدیم ک در میان میلیاردها کهکشان که خود میلیارد ها ستاره و میلیاردها سیاره دارند مگر می شود که حیات یا حیات های دیگری وجود نداشته باشد؟ احتمال چند حیات مانند زمین می تواند وجود داشته باشد؟

پس موجوداتی هوشمند تری از انسان می توان متصور شد. از لحاظ ریاضیات فیزیک نجوم و.. احتمالات زیادی برای این موجودیت می توان متصور شد. اگر تنها در سیاره ای حیات هوشمند چند میلیون سال زودتر از زمین شروع شده باشد ببینید ک آن موجودات چقدر از انسان ها چلوتر و پیشرفته تر هستند . اگر آن ها از ما باهوشتر هم ک باشند الان ب چه درجه از پیشرفت رسیدند؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *