سوالاتی که قبل از استخدام لازم است از کارمند دورکار بپرسید

مدیران و صاحبان مشاغل به این نتیجه رسیده اند که استخدام کارمندان دورکار به صرفه تر است و تمام کارهایی را که می شود از راه دور و اینترنتی انجام داد را به افراد دور کار واگذار می کنند.

افراد دور کار را میتوان به دو صورت استخدام کرد یا به صورت دائمی کار کنند و یا آنکه پروژه خود را در سایت دریافت پروژه آنلاین ایجاد کنید و فرد یا گروهی ماهر را برای انجام آن استخدام کنید. در هر دو صورت نتیجه مورد نظر را خواهید گرفت.

اما مصاحبه و استخدام افراد دور کار چندان هم راحت نیست. شما از روی یک عکس نمی توانید میزان کارایی افراد را تعیین کنید پس بهتر است زمان استخدام افراد دورکار نکات زیر را با هم مرور کنید.

ــ انتظارات تان را از او بخواهید: سعی کنید انتظارتان را برای فرد دورکار از نشش به طور کامل بیان کنید. روشن نبودن خواسته شما می تواند زمینه را برای کم کاری کارمند فراهم کند.

ــ انگیزه فرد برای کارکردن را بدانید: معمولا مدیران افرادی را می خواهند به صورت دورکاری برایشان کار کنند که خودشان به صورت خودکار کارشان را شروع کنند و بدون هشدار کارفرما فعالیتشان را آغاز کنند. سعی کنید بفهمید شخص از آن افرادی است که خودجوش کار کند یا آنکه تا از او کاری نخواهید انجام نمی دهد!

ــ بار اولش است یا قبلا هم این کار را انجام داده؟:‌ اگر شخصی که با او مصاحبه می کنید قبلا تجربه دور کاری داشته که خوب است در غیر این صورت کار با شما برایش جنبه آزمایشی دارد و خیلی چیزها لازم است تا یاد بگیرد.

ــ فضای کارش در منزل مهیاست؟ : معمولا افراد دورکار برای خودشان اتاق کاری مجزا در منزل فراهم می کنند. هیچ کس نمی تواند در جایی که تلوزیون روشن است و بچه ها مشغول شلوغ کاری هستند بر روی کارش تمرکز کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud