گروه خونی -RH

گروه خونی RH منفی

گروه خونی RH منفی

گروه های خونی مختلف در بدن انسان از این لحاظ متمایز می باشند که هر گروه خونی پروتئین متفاوتی دارد. بر اساس مطالعه انجام گرفته در امریکا ۳۸ درصد مردم امریکا گروه خونی O مثبت دارند که گروه خونی رایجی است اما گروه خونی AB‌ منفی بسیار کم است. اما دانشمندان گروه خونی دیگری را یافته اند که تمام معادلات را بهم ریخته است.

آن ها خونی بنام RH منفی کشف نموده اند که به هیچ وجه خاستگاهی زمینی ندارد. این گروه خونی به قدری نادر است که دانشمندان معتقدند کسانی که این گروه خونی را دارند می توانند حاوی دی ان ای فرازمینی باشند. چرا به این نتیجه رسیده اند؟

بنابر تحقیقاتشان این گروه خونی حاوی پروتئنی بنام عامل RH است و ژن تکاملی یافت شده در میمون ریزوس را ندارد. ژنی که تمام انسان ها آن را دارا هستند. این یعنی افرادی که این گروه خونی را دارند نیاکانشان در زمین تکامل نیافته اند.

دانشمندان می گویند بین ۱۰ تا ۱۵ درصد جمعیت دنیا ممکن است این گروه خونی را داشته باشند.آن ها همچنین کشف نموده اند که این گروه خونی به یک قبیله در ۳۵۰۰۰ سال پیش متصل است. افرادی که این گروه خونی را دارند به اعتقاد دانشمندان افرادی باهوش تر و از لحاظ احساسی قوی تر هستند. آی کیوی بالاتری داشته و رنگ چشمشان آبی یا سبز است. ضمنا زنی که این گروه خونی را دارد بندرت می تواند صاحب بچه شود.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. Gff گفت:

    خونی بنام RH منفی, همان گروه خونی منفی است. برای مثال، گروه خونی آ منفی یعنی آنتی ژن آر اچ را ندارد و او منفی یعنی نه آنتی ژن آ و ب را دارد و نه آنتی ژن آر اچ. و آ مثبت یعنی هر دو آنتی ژن آ و آر چ را دارد. گروه خونی آر اچ منفی هرگز پروتئینی له نام آر اچ ندارد، چون کلمه RH منفی به معنی فقدان RH است. لطفا در ترجمه و انتشار مطالب دقت کنید. اینطوری ارزش و اعتبار تمامی مطالب را در همین حد پایین می آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *