کوتاه شدن دوره قاعدگی با ویتامین ث

زنان در دوره ماهانه با نوسانات خلقی، گرفتگی عضلات، درد کمر، نفخ معده و ناراحتی های دیگر مواجه می شوند که این مشکلات بسته به سلامت آنها دارد و از فردی به فردی دیگر متفاوت است.

این به شیوه زندگی، رژیم غذایی و عوامل دیگر، بستگی دارد دوره قاعدگی سه تا هفت روز طول میکشد.خوشبختانه، راه های مختلفی برای کاهش طول دوره قاعدگی به عنوان ناراحتی های سندرم پیش از قاعدگی (PMS) وجود دارد.

ویتامین ث به کاهش سطح هورمون پروژسترون در بدن کمک می کند چرخه قاعدگی کوتاه تر شده همچنین می تواند به کاهش ناراحتی های قاعدگی کمک کند.آهن را بیشتر جذب کرده و به تقویت عروق خونی کمک می کند منابع خوب ویتامین ث عبارتند از لیمو، پرتقال، فلفل، سبزیجات تیره، کیوی، کلم بروکلی، انواع توت ها، گریپ فروت، گوجه فرنگی، نخود فرنگی و پاپایا. مکمل های ویتامین ث عارضه های جانبی مانند اسهال و بی خوابی و ناراحتی معده ایجاد میکنند بنابراین باید زیر نظرپزشک استفاده شود.

استفاده از از گرما در ناحیه شکم باعث می شود قاعدگی کمتر طول بکشد به این ترتیب دوره ماهانه زودتر تمام می شود همچنین باعث شل شدن عضلات رحم شده برای کاهش گرفتگی دردناک کمک میکند برای این کار :یک وسیله گرم یا یک بطری آب گرم در پایین شکم به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه ۳ یا ۴ بار در روز قرار دهید.

یا یک حوله را در آب گرم، خیس کتید آب اضافی آن را بگیرید و در قسمت پایین شکم قرار دهید تا زمانی که سرد شود یا دوش آب گرم ۲ یا ۳ بار در روز هم برای این کار خیلی موثر است.

ماساژ عضلات شکم با روغن ناراحتی های قاعدگی را کاهش میدهد به این طریق که :

شش قطره از روغن مریم گلی و روغن اسطوخودوس را در ۳ قاشق چای خوری روغن بادام گرم ترکیب کنید.به آرامی مناطق شکم و لگن با این ترکیبات روغن ماساژ دهید تا کاملا جذب پوست شو د چند بار در روز تکرار کنید تا دوره قاعدگی تمام شود

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *