دایره سنگی مربوط به عصر برنز که در جنگل انگلیس پنهان شده بود کشف شد

دایره سنگی

به گزارش روزنامه دیلی میل ، یک باستان شناس انگلیسی اخیراً در یک جنگل یک دایره سنگی ۴٫۰۰۰ ساله ،راکشف کرد که  اولین نوع از آن را در گلوسترشایر یافته بود.

این کشف “یک اثر بسیار مهم” از بنای تاریخی برنز است که در زیر شاخ و برگ درختان در جنگل دین کشف شد.

“قدمت آن حدود ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح ،است.

این کشف توسط جان هوویل ،هنگامی که یک با اسکن وسیع دستگاه لیزر(LiDAR) جنگلها را مورد مطالعه قرار داده و چیزی که انتظارش را نداشت پیدا کرد. هویل میگوید:

“خیلی هیجان انگیز بود. من انتظار داشتم که بسیاری از مکان های جدید را با LiDAR پیدا کنم، اما هیچ چیز جالبتر از این نیست.

در ابتدا هویل فکر کرد دایره ای که در اسکن دیده می شود می تواند یک اسلحه جنگ جهانی دوم باشد ، اما وقتی به محل مورد نظر رفت ، فهمید که اشتباه کرده است.  او  نمونه ای باشکوه از یک دایره سنگی را پیدا کرده بود.

هدف دایره سنگی:

گرچه در طی چندین دهه دایره سنگی در سرتاسر انگلستان یافت شده است ، اما از بسیاری جهات یک راز باقی مانده است.به عنوان مثال: آنها با چه هدفی  ساخته شده اند؟ هویل عنوان کرد که مشخص نیست.

هیچ کس دقیقا نمی داند آنها برای چه چیزی استفاده شده اند. برخی از آنها در ارتباط با خاکسپاری یافت می شوند ، و اغلب به نظر می رسد که در مکانهایی مانند این ، بقایای ذغال سنگ وجود دارد و آیین هایی را مطرح می کند که با آتش همراه بوده است.. “

کوچکتر از استون هنج:

دایره سنگی بسیار کوچکتر از سایر نمونه های شناخته شده مانند استون هنج( Stonehenge) است ، بر اساس اعتقادات کسانی که هزاران سال قبل از ما آمده اند.

 حلقه گلوستر شایر در حدود ۸۰ فوت پهنا دارد و قسمت  دایره  اطراف آن ۱۶ فوت ضخامت دارد.

حدود ۱۰ سنگ آهکی سفید ایستاده  که پوشیده از پوشش گیاهی هستند بر روی حلقه قرار گرفته اند. تقریباً سه فوت (یک متر) هستند.

در حالی که هویل خاطرنشان کرد که او و بسیاری دیگر از محققان در مورد هدف دقیق دایره سنگی بلاتکلیف هستند ، برخی دیگر معتقدند که آنها ممکن است نقشی “کیهانی تر” ایفا کرده اند.

“یک گروه از محققان ادعا می کنند که پاسخ آن را دارند.آنها شواهدی پیدا کرده اند که نشان می دهد این دایره های سنگی با اثرات کیهانی احداث شده اند: یعنی آنها به طور خاص برای دیدن بهتر خورشید ، ماه و ستاره ها قرار گرفتند.

 یک آکادمی به نام الکساندر تام چندین دهه را صرف مطالعه سنگ های ایستاده انگلیس کرد و از دهه ۱۹۳۰ شروع به کار کرد. با توجه به دقت هندسی آنها و علی رغم اینکه این سنگ ها از اشکال مختلفی ساخته شده اند ،تام پیشنهاد کرد که سنگ های ایستاده به عنوان رصدخانه استفاده شده اند: مکان هایی برای تماشای بهتر ستاره ها.

با این حال ، کنت بروفی از دانشگاه گلاسگوو در اسکاتلند با اعلان ساختارها با چنین انگیزه هایی مخالف است و خاطرنشان می کند:

این یک روش بسیار مدرن برای نگاه کردن به جهان است.ما باید آنها را از طریق ساختارهای قدرت در جامعه درک کنیم ، نه اینکه بر اندازه گیری های ریاضی تأکید کنیم.

و گوردون نوبل از دانشگاه آبردین  دایره های سنگی را خانه ای برای افراد مرده می داند.:

آنها در واقع خانه های بسیار بزرگی برای مردگان و ارواح هستند. احتمالاً مردگان همچنان بر زندگی روزمره تأثیر داشتند.

گرچه ممکن است هرگز دلیل این سازه های باورنکردنی را ندانیم ، اما آنها پس از قرن ها ما را مجذوب خود میکنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *