تاثیر تنفس دیافراگمی در زمان وضع حمل

نشانه های چند ساعت قبل از زایمان

بارداری

تنفس دیافراگمی سیستم عصبی پاراسمپاتیک را تحریک می کند چنانچه به فرد آرامش می دهد. در طی زایمان تنفس سطحی ناراحتی بیشتری را در فرد ایجاد می کند در مقابل تنفس دیافراگمی به ریلکس ماندن بدن کمک می کند. آرامش بدن به هنگام بارداری و وضع حمل باعث می شود در طی وضع حمل با مشکل کمتری روبه رو شوید.

برای داشتن تنفسی بهتر و کاراتر فک، زبان و گردن را در موقعیتی ریلکس قرار دهید، ۲۰ نفس عمیق بکشید و به شل بودن زبان و فک توجه کنید. می دانید فک زمانی ریلکس است که هنگام تنفس لبهای شما به طور جزئی از یکدیگر فاصله داشته باشند. برای ریلکس کردن گردن نیز این تمرین را اجرا کنید: در حال انجام بازدم چانه را به سمت قفسه سینه هدایت کرده و در حال انجام دم پشت سر را به سمت و سطح شانه ها برانید. در حال انجام بازدم گوش راست را به شانه راست نزدیک کنید و با انجام دم سر را به وضعیت اولیه بازگردانید و به سمت دیگر هدایت نمایید. این تمرین را در هر سمت بیش از یک بار تکرار کنید و یا تا زمانی که گردن ریلکس شود ادامه دهید. تنفس تان را عمیق و آرام تکرار کنید.

روشی دیگر برای ریلکس ساختن عضلات گردن این است که پیکانی را در انتهای بینی تصور کنید در حالی که چشم ها بسته است به آرامی عدد ۸ را بر روی تخته سیاهی خیالی در روبه روی تان با حرکت سر رسم کنید سپس حرکت مشابه را در خلاف جهت تکرار کنید. اکنون شا برای تمرین تنفس دیافراگمی آماده اید.

ترک عادات قدیمی سخت است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud