استحاله نیروی جنسی(مراقبه)

چگونه مدیتیشن کنیم؟

 انرژی جنسی ناب ترین انرژی بدنه، طبق علوم شرقی (که هر از چندی صحت یه گوشه از مطالبش با کارهای آزمایشگاهی و امثال اون کشف میشه و دلیل این قدرت و عمق علمی هم این بوده که بخش اعظم این علوم شهودی و درونی بوده، نه اکتسابی و آزمون و خطایی) اعضای بدن بهترین انرژی و زبده ترین و ناب ترین و به عبارت بهتر گل سرسبد انرژیشون رو به اعضای جنسی میفرستن و اون اعضا این انرژی رو با استفاده از بهترین مواد غذایی که از چندین و چند فیلتر گذشته تبدیل به مایعات جنسی میکنن که بیضه ها و تخمدانها اونا رو میسازن (چون معتقد بودن غذا اول تبدیل به موکوس که یه چیز مث خمیر هس میشه، بعد به خون، بعد به نسج و گوشت، بعد چربی، بعد استخون، بعد مغز استخون مثل ماده مغز و نخاع، و بعدش تبدیل به مایعات جنسی میشه) با این حساب این مایعات و این انرژی، عصاره بدن و انرژی و یه چیزی مث سوخت جت هستن!!!

اگه این مایعات الکی بیرون ریخته بشن که خوب همه میدونن که چه به سر بدن و مغز (چون خوراک اصلی مغز و نخاع همین مایعات هس) میاد و اصلا انگار بدن فیوزش پریده و انرژیش تا یه مدت خاموشه (توجه کنیم که تنها راه هدر دادن انرژی جنسی بیرون ریختن مایعات نیست، بلکه این انرژی پاک خداداد میتونه از راه چشم، گوش، ذهن و تصورات نادرست هم هدر بره)، اگه هم هیچ اقدامی نکنیم اون مایع جذب میشه و به خورد بدن میره و کلی بدن سرحالتر و با انرژی تر میشه ولی هر از چندی شهوت به ما فشار میاره و چند روزی ما رو اذیت میکنه و تمام زندگی و روانمون رو تحت الشعاع قرار میده و اگه تحریک هم بشه دیگه بدتر، و به مرور زمان این سرکوب کردن نیاز ممکنه اثر بدی تو ناخودآگاهمون بذاره، ولی ما میتونیم خیلی بیشتر از این انرژی استفاده کنیم و بطور ارادی اونو تو بدن به گردش در بیاریم و استحاله ش کنیم و تغییر شکل بدیم و به انرژی های خلاقانه و انرژی عشق و انرژی حیاتی تبدیل کنیم و ذخیره ش کنیم، قدرت ذهنی و مغزی و حافظه مون رو بالا ببریم، سلامتی مون رو افزایش بدیم، ایمنی بدنمون رو تقویت کنیم، هیکل و ماهیچه هامون رو سر و سامون بدیم (هورمونهای جنسی خیلی به پرورش و ساخت ماهیچه کمک میکنن) و …، بعلاوه وقتی انرژی جنسی به هر نحو تحریک میشه و مقابله باهاش مشکل میشه میتونیم بلافاصله با مراقبه اون انرژی سرکش و قوی رو آروم کنیم و ازش به بهترین نحو استفاده کنیم، دقت کنین که ما نمیگیم باید مراقبه رو جایگزین ازدواج کرد، میگیم وقتی ازدواج نکردیم و یه منبع انرژی قوی در اختیار داریم که فوران میکنه و اگه کنترلش نکنیم اون ما رو کنترل میکنه، فعلا با استفاده از این مراقبه اون انرژی رو مهار میکنیم و تغییر جهت میدیم تا بخاطر ارضا نشدنش برامون مشکل پیش نیاد، همون طور که میدونین انرژیها از اون نظر که انرژی هستن فرقی با هم ندارن (مثل دو تا انسان یا درخت یا ماشین که از یه جنس هستن و فقط خصوصیاتشون با هم فرق داره)، حالا این انرژی میتونه شکل و جاش فرق کنه، مثلا توی مغز باشه و انرژی خلاقیت و ذهنی و حافظه و … باشه یا تو اعضای جنسی باشه و انرژی جنسی، یا تو ماهیچه باشه و قدرت بدنی، حالا که یه آدم مجرد یا متاهلی که مثلا پیش همسرش نیس اگه انرژی جنسیش تحریک شد و زیاد شد باید چه کار کنه؟

منتظر بمونه تا ازدواج کنه یا بره پیش همسرش؟ خوب این یه راهشه، یه راه عالی و ساده تر هم هس، اینکه اونو تغییر شکل و جهت بده و به انرژی هایی که داره مصرف میکنه تبدیلش کنه، اصلا یکی از اشخاصی که انرژی جنسی زیادی داشت و همیشه از دستش شاکی بود بعد از یاد گرفتن و انجام این مراقبه گفته حتی عقده های جنسی که از دوران نوجوونی تو وجودم بود با این کار از بین رفت، به اضافه اینها متاهلها هم میتونن موقع رابطه استحاله رو انجام بدن (که در پایین در موردش صحبت میکنیم) و نتیجه ها و تجربه های شگفت انگیزی رو کسب کنن.

این مراقبه، مراقبه اصلی دوره استحاله نیروی جنسی هست،  با استحاله و افزایش خلاقیت و قدرت ذهن و تخیل، ایده های ثروت ساز و خلاقانه به سراغتون میاد، روابط عمومی شما قوی میشه، کسالت و تنبلی شما میره پی کارش، قدرت حرکت و اراده شما برای رسیدن به هدف بیشتر میشه، تمرکزتون روی هدف بیشتر میشه (که خود این تا درصد زیادی شما رو به هدف نزدیک میکنه) و وقتی انرژی کلی وجودی شما بالا بره طبیعتا وقتی با تمام وجود روی هدف متمرکز بشین این تمرکز بطور تصاعدی بالا میره. دوستانی که قبل از انجام مراقبه یا همزمان با اون یا اصلا بدون توجه به این مراقبه میخوان انرژی حیاتی و سلامتی اندام اصلیشون رو بالا ببرن و از اضطراب و  استرس خالی بشن و کانالهاشون رو باز یا بازتر کنن یه کتاب عالی بهشون معرفی میکنم که اکثر کتابخونه های عمومی حتی تو شهرهای کوچیک هم دارن: «روشهای تائو برای تبدیل تنش و نارحتی به شادابی»، نوشته مانتاک چیا. این آقای مانتاک چیا همونه که آقای جواد زارع مطالب دوره استحاله نیروی جنسی رو از اون دسته از آثار ایشون که هنوز مجوز چاپ ترجمه شون صادر نشده و شاید هیچوقت صادر نشه گرفتن (اینو از توضیحات آقای زارع میشه متوجه شد) و بنده هم با استفاده از چند تا از کتابهای ایشون این مراقبه رو جمع بندی کردم، این کتابی که معرفی کردم با اینکه خیلی کم حجم و ساده هست و ظاهرش اصلا نشون نمیده بسیار بسیار بسیار موثر و عالیه و واقعا این اسم برازنده ش هست، تا امتحان نکنین و تمریناش رو انجام ندین نمی فهمین چی میگم!!!

امیدوارم این پست به دردتون بخوره و بتونین باهاش مثل یه توربین موجهای انرژی جنسی رو به انرژی مورد نیازتون تبدیل کنین و موتور زندگیتون رو قویتر به حرکت دربیارین و بنده رو هم دعای خیر کنین. در پناه حضرت رب العالمین موفق باشین.

خب حالا میرم سر اصل مراقبه، بعد یه سری نکته در موردش میگم:

الف-به گونه ای روی لبه صندلی بنشینید که وزنتان بین پاها و کفل هایتان تقسیم شود و اعضای تناسلی شما آزاد بوده و روی صندلی قرار نگیرد، پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید، روزهای اول تمرین بهتر است تکیه ندهید. اعضای تناسلی خود را با یک لباس زیر راحت یا لباس گشاد بپوشانید. پاهایتان را صاف روی زمین بگذارید و کف دستهایتان را روی زانوهایتان یا نزدیک به زانوهایتان قرار دهید. گردن و شانه های خود را کمی به جلو متمایل کنید. در این تمرین دم ها باید کوتاه باشد، پس ممکن است پس از چند دم یک بازدم انجام شود، بهتر است باز دم ها نیز از راه بینی انجام شود. در نفس گرفتن بهترین حالت این است که هوا را به شکم خود هدایت کنید.

ب-از راه بینی نفس بگیرید و همزمان بیضه ها را با کمک عضلات لگن بالا بکشید، نفس را نگه دارید، در حالی که کیسه بیضه را شل میکنید (عضلات لگن را رها میکنید) و انرژی خنک را در بیضه ها احساس میکنید به آرامی نفس را بیرون دهید. ۹ بار این فرآیند را تکرار کنید.

-خانم ها در این بخش از تمرین، دو انگشت شست خود را روی ناف خود قرار داده و توسط دو انگشت میانی خود به سمت پایین یک مثلث درست کنند، زیر انگشتهای میانی مرکز رحم واقع شده است، در زیر قسمتی که انگشت های کوچک قرار میگیرد تخمدانها قرار دارند، از وجود تخمدانها آگاه شوید و با انگشتان کوچک خود آنها را مالش دهید، در همین حال عضلات لگن و واژن خود را بطور متوالی و بسیار ملایم منقبض و رها کنید، هر انرژی ای که حس کردید را همراه با نفس کشیدن به قسمت مرکز رحم منتقل کنید. این کار را ۹ بار یا تا زمانی که انرژی کافی را جمع کردید انجام دهید. (تصویر: پیداکردن تخمدانها و مرکز جمع کردن انرژی جنسی برای خانمها)

استحاله جنسی

استحاله جنسی

پ-نفس بگیرید و همزمان انرژی را به قسمت استخوان شرمگاهی در پشت آلت تناسلی بفرستید و در آنجا نگه دارید، سپس نفس را بیرون دهید. این عمل را ۹ بار تکرار کنید.

-در خانم ها: نفس گرفته و همزمان واژن را منقبض کرده و انرژی را از مرکز رحم به پرینه (قسمتی که بین مقعد و واژن قرار دارد) منتقل کنید، نفس را بیرون دهید، این عمل را ۹ بار تکرار کنید. در این قسمت تمرکز بر روی انرژی موجود در پرینه و حفظ آن اهمیت خاصی دارد.

ت-قوس پایین کمر و قوس ناحیه گردن خود را به بیرون متمایل کنید، انگار به یک دیوار صاف تکیه داده اید، چانه خود را کمی پایین ببرید، نفس گرفته و همزمان انرژی رابه استخوان خاجی (استخوان واقع در بالای دنبالچه و زیر آخرین مهره کمر) منتقل کنید، روی استخوان خاجی متمرکز باشید و نفس را بیرون دهید. آقایان میتوانند این تزریق انرژی به استخوان خاجی را با منقبض کردن عضلات لگن، خصوصا مقعد انجام دهند و خانم ها انتقال انرژی را ابتدا با انقباض واژن و در ادامه با انقباض عضلات پرینه و مقعد انجام دهند که هر دو در یک نفس گیری انجام می شود.

کمر را به حالت عادی برگردانده و چند لحظه استراحت کنید.

این مرحله را ۹ بار تکرار کنید.

استحاله جنسی

استحاله جنسی

ث-در این مرحله باید انرژی را از پشت به بالا هدایت کنید بطوری که گویا انرژی خرده خرده از یک نی بالا می رود. نفس بگیرید و همزمان انرژی را به بالا تا مهره  T11(موازی با حد وسط فاصله بین ناف تا جناغ سینه) هدایت کنید، سپس بازدم انجام دهید. در بالا کشیدن انرژی از ستون فقرات تا رسیدن به مغز (در همه مراحل بعدی)، میتوانید از منقبض کردن عضلات مقعد کمک بگیرید. در این مرحله نیز بهتر است مانند مرحله قبل ستون فقرات را صاف کرده و پس از انتقال انرژی، به کمر استراحت داده آن را به حالت اول برگردانید. ۹ بار این فرآیند را تکرار کنید.

ج-نفس گرفته و همزمان انرژی را به مهره C7 (مهره پایه گردن، اولین مهره گردن از پایین) منتقل کنید، از قسمت جناغ مقداری به عقب خم شوید تا راه انرژی بازتر شود، انرژی را در این مهره احساس کنید، نفس را بیرون دهید و به ستون مهره ها استراحت دهید. این بخش را ۹ بار تکرار کنید.

چ-چانه را به پایین و عقب بکشید (با کمک سر و گردن)، همزمان با نفس گرفتن انرژی را به بخش بالای اولین مهره گردن در پایه جمجمه هدایت کنید. نفس را بیرون دهید و به ستون فقرات خود استراحت دهید. ۹ بار این قسمت از مراقبه را تکرار کنید.

ح-کره چشمان خود را به طرف بالا بچرخانید، همزمان با دم گرفتن انرژی را به تاج (بخش مرکزی جمجمه از بالا، در وسط سر) بفرستید، انرژی را در بالاترین قسمت مغز خود احساس کنید و با کمک چشمان و حواس خود آنرا در این قسمت نگه دارید، بازدم انجام داده و لحظه ای استراحت کنید. این فرآیند را ۹ بار انجام دهید.

خ-در نقطه تاج، انرژی را در مغز خود ۹ یا ۱۸ یا ۳۶ دور از حلقه های کوچک به بزرگ در جهت عقربه های ساعت (ساعتی که عدد ۱۲ آن به طرف پشت سر و عدد ۶ در سمت پیشانی شما قرار دارد) و سپس ۹ یا ۱۸ یا ۳۶ دور در خلاف جهت عقربه های ساعت از حلقه های بزرگ به کوچک و به طرف مرکز بچرخانید و احساس کنید انرژی جنسی تبدیل به انرژی ذهنی و خلاقیت میشود و مغز شما را پر میکند.

-خانمها ابتدا انرژی را در خلاف جهت عقربه های ساعت و سپس در جهت عقربه های ساعت بچرخانند. (تصویر: چرخاندن انرژی در جهت عقربه های ساعت به طرف مرکز سر و تاج- مرحله دوم چرخش انرژی در مغز برای خانمها)

استحاله جنسی

استحاله جنسی

د-زبان خود را به سقف دهان (بخش واقع در پشت شیب لثه) بچسبانید، همراه با دم گرفتن انرژی را به چشم سوم (بین دو ابرو) منتقل کنید و نفس را بیرون دهید. استراحت کوتاهی کنید. این عمل را ۹ بار تکرار کنید.

ذ- به همین روش (۹ بار انتقال انرژی همراه با دم، سپس بیرون دادن نفس و استراحت) انرژی را از راه زبان به گلو منتقل کنید. (تصویر: پایین آوردن انرژی از نوک زبان)

استحاله جنسی

استحاله جنسی

ر- با همین روش انرژی را به قلب منتقل کنید. در قلب مقداری توقف کنید و احساس کنید انرژی، تبدیل به انرژی عشق میشود.

ز- به همین ترتیب انرژی را به شبکه خورشیدی (محدوده بین ناف و جناغ سینه) منتقل کنید.

س- با همین روش انرژی را به ناف حرکت دهید، روی محدوده چهار سانتیمتری پشت ناف خود که قرار است انرژی را آنجا ذخیره کنید متمرکز شوید، کل انرژی را در این محدوده جمع کنید،  انرژی را ۳۶ بار در جهت عقربه های ساعت (خانم ها مخالف جهت عقربه های ساعت) بچرخانید، در این حالت ساعت ۱۲ به سمت سر شما قرار میگیرد، پس اگر چرخش را از ساعت ۱۲ شروع کنید به سمت چپ بدن گردش انرژی انجام میشود (و خانمها به سمت راست). چرخش را از دایره های کوچک شروع کرده و بتدریج به دایره های بزرگ تبدیل کنید، اما محدوده چرخش نباید از لگن پایینتر و از دنده ها بالاتر بیاید. (تصویر: گردش انرژی در جهت عقربه های ساعت از حلقه های کوچک به بزرگ- مرحله اول ذخیره سازی برای آقایان)

استحاله جنسی

استحاله جنسی

سپس انرژی را ۲۴  بار در خلاف جهت عقربه های ساعت (خانم ها در جهت عقربه های ساعت) از دایره های بزرگ به دایره های کوچک و به مرکز ذخیره انرژی بچرخانید، به این ترتیب انرژی حیاتی در ناف ذخیره شده و در مواقع نیاز آزاد شده، تغییر شکل میدهد و به مصرف مورد نیاز میرسد.

(تصویر: گردش انرژی خلاف جهت عقربه های ساعت از حلقه های بزرگ به کوچک- مرحله دوم ذخیره سازی در آقایان)

استحاله جنسی

استحاله جنسی

خوب، اصل مراقبه تموم، حالا چند تا نکته در رابطه با این مراقبه:

۱-ضرورت ندارد که هر مرحله را ۹ بار انجام داد، بلکه میتوان مدت زمانی، حتی پنج یا ده دقیقه، بسته به شرایط شخص، در هر مرحله از مراقبه صرف کرد، اگر با تمرین مداوم زودتر انرژی در یک بخش جمع شود میتوان تعداد دفعات مرحله را کاهش داد، همینطور اگر بدلیل خستگی مایل به اتمام سریعتر مراقبه هستید.

۲-میتوان این تمرین را در حالت ایستاده و خوابیده هم انجام داد، در حالت ایستاده باید صاف و در حالتی راحت بایستید، پاها را به اندازه عرض شانه باز، و دستها را در دو طرف بدن آویزان کنید. در حالت خوابیده به پهلوی راست بخوابید و از بالشی به ارتفاع ۳ تا ۴ اینچ برای بالا آوردن سرتان استفاده کنید. شست دست راست را پشت گوش راست گذاشته و آن را به آرامی به جلو تا کنید و بقیه انگشتان را جلوی گوش بگذارید، دست چپ را در قسمت بیرون ران چپ بگذارید و زانوی چپ را کمی خم کنید و بالای پای راست بگذارید، پای راست باید صاف باشد. (تصویر: انجام مراقبه در حالت خوابیده، البته پای راستش اون جور که باید صاف نیس!)

استحاله جنسی

استحاله جنسی

۳- در ابتدا زمان و مکانی خالی برای تمرین انتخاب کنید، اما وقتی در انجام مراقبه مهارت کامل پیدا کردید میتوانید آن را در هر حالت جسمی و زمانی و مکانی انجام دهید.

۴-بهتر است آقایان قبل از شروع تمرین مقداری بیضه های خود را ماساژ دهند.

۵-در طول تمرین تمرکز خود را اصولا روی حرکت دادن انرژی متمرکز کنید، انرژی تابع ذهن شماست و اگر ذهن شما روی یک ناحیه متمرکز شود انرژی نیز به آن قسمت حرکت میکند.

۶-پیدا کردن مهارت در انجام کامل و صحیح این مراقبه ممکن است زمان بر باشد و بستگی به سطح انرژی جنسی، حساسیت شخص، تجربه در انجام  مدیتیشن، باز بودن کانال های انرژی و موارد دیگر دارد، عده ای در اولین تلاشها موفق به انجام صحیح آن شده و عده ای پس از ماهها تلاش موفق به گردش کامل انرژی میشوند، پس اگر در روزها، هفته ها یا حتی ماه های اول تمرین، موفق به انجام مراقبه به شکل مطلوب و احساس انرژی نشدید فقط و فقط به تمرین ادامه دهید و از کتابی که در مقدمه معرفی شده استفاده کنید، با تمرین مداوم، در آینده براحتی و فقط با تمرکز بر تاج سر، انرژی خود به خود به حرکت و چرخش در می آید و نیازی به تمرکز روی مراحل مختلف مراقبه ندارید، بسیار مهم است که این مراقبه را به منزله یک امر لذتبخش و یک سرگرمی انجام دهید نه کاری اجباری و الزامی، دیدگاه شما درا ین مورد مهم است و باعث میشود از سختگیری نسبت به جسم و روان خود خودداری کنید.

۸-این مراقبه را میتوان در حالتی که از نظر جنسی برانگیخته نیستید نیز انجام دهید، طبعا انجام آن در هنگام تحریک شدن و افزایش نیاز جنسی باعث احساس بیشتر انرژی شده و روشی عالی برای کنترل میل جنسی می باشد.

۹-افراد متاهل چه به تنهایی و چه هنگام رابطه به همسر میتوانند این تمرین را انجام داده و نیروی جنسی را به گردش در آورند که در هنگام رابطه، انجام درست آن انزال را به تاخیر انداخته و تجربه ارگاسم در تمامی بدن و نیز ارگاسم چندگانه را برای فرد به همراه دارد.

۱۰-اگر بالا کشیدن انرژی از ستون فقرات برای شما مشکل است قبل از مراقبه چند دقیقه این تمرین را انجام دهید: عضلات مقعد را منقبض کرده و به سمت دنبالچه بکشید، سپس لگن خود را به عقب و جلو حرکت دهید (با اینکار تلمبه خاجی، که یک پمپ طبیعی در پایین ستون فقرات است فعال میشود) ، سپس چانه خود را به آرامی بطرف بالا و پایین حرکت داده و همچنین با ملایمت چانه را با سر به جلو و عقب ببرید (با اینکار تلمبه جمجمه ای فعال میشود).

۱۱-اگر پایین کشیدن انرژی برای شما مشکل است میتوانید هنگام پایین فرستادن انرژی با دست به خط میانی بدن خود از سر تا شکم ضربه بزنید، راه دیگر این است که در مرحله پایین آوردن انرژی از تاج، چند مرتبه  انرژی را از سر به دهان آورده تصور کنید با آب دهان شما مخلوط میشود، آب دهان را قورت دهید و با ذهن خود آن را تا شکم خود همراهی کنید، سپس با دو دست خود به خط میانی بدن، از گلو تا شکم ضربه بزنید و باز مقدار دیگری از انرژی را با بزاق به شکم بفرستید تا کل انرژی را انتقال دهید، بعد از آن ادامه مراقبه (ذخیره کردن انرژی در ناف) را از سر بگیرید. انجام این تمرین نیز برای باز کردن گرفتگی های کانال انرژی جلوی بدن مفید است: دست چپ را روی شکم و دست راست را روی پایه گردن قرار دهید، در هنگام نفس کشیدن تصور کنید انرژی را از پایین در طول کانال جلویی بدن به شکم و دست راست و از آنجا به گلو و نوک زبان بالا میکشید، و در هنگام بازدم تصور کنید انرژی از نوک زبان برمی گردد و به شکم شما می رود.

۱۲-از انجام این مراقبه در حالت خستگی زیاد، یا احساسات شدید به ویژه خشم خودداری کنید، چون انرژی جنسی استحاله یافته احساسات شما را تشدید میکند.

۱۳-تمرین را حداقل یک ساعت پس از صرف غذا انجام دهید. بهتر است با شکم خالی و نیز شبها تمرین نکنید.

۱۴-اگر در اعضای تناسلی شما جوش، زخم یا عفونت یا بیماریهای مقاربتی مربوط به آن اعضا وجود دارد این مراقبه را انجام ندهید.

۱۵-اگر پس از مراقبه احساس کردید انرژی بالا تنه شما بیش از حد زیاد است (که ممکن است نشانه های مختلفی مثل بیخوابی، تپش قلب، احساس صدا در گوش، … داشته باشد) این تمرین را انجام دهید: به پشت دراز بکشید، دستهای خود را به گونه ای مقابل دهان خود قرار دهید که نوگ انگشتان وسط با یکدیگر تماس داشته باشند و کف دستها به سمت پاها باشد، چشمها را بسته و نفس عمیقی بکشید، احساس کنید  شکم و سینه شما به آرامی منبسط می شود، لبخند زده و نفس را با تلفظ «هی ی ی ی ی ی» (= hiiiiiiiii) بدون اینکه صدایی شنیده شود، خارج کنید و در این حین دستهای خود را به سمت پاهای خود برده و تصور کنید بدن شما یک تیوب توخالی است که شما دارید با دستان خود  انرژی مازاد آنرا از سمت سر به طرف قلب و شکم و پاها برده و از بدن خود خارج میکنید. این تمرین را ۳ یا ۶ یا ۹ بار انجام دهید. میتوان این تمرین را ایستاده یا نشسته نیز انجام داد.

مطالب مرتبط

۳ دیدگاه‌

 1. علی گفت:

  شکل کتاب چجوریه؟ من پیداش نکردم .

 2. Reza گفت:

  سلام
  خیلی ممنون بابت توضیحات مفیدتون
  تو کتاب مانتاک چیا یک تکنیک برای جلوگیری از رویای خیس یا همون احتلام هست ولی توضیحاتش گنگ هستش
  اگر امکان داره اون بخش رو براتون بفرستم و اگر میتونید به زبان خودی توضیحش بدید
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *