حقوق پیشنهادی شما چقدر است؟

این سوالی ست که حتما در مصاحبه ی کاری تان سرانجام با آن روبرو می شوید.

تصورش را بکنید که پس از ماه ها جستجو آگهی های استخدام سرانجام به یک مصاحبه ی کاری خوب دعوت شده اید. شما مصاحبه را به خوبی جلو برده و به تمامی پاسخ هایی که مصاحبه کننده که می تواند مدیر شرکت یا یکی از کارمندان ارشد وی باشد، پاسخ داده اید.

اما زمانی که به پرسش بزرگ نهایی می رسید، عکس العمل شما می تواند همه چیز را تغییر دهد.

کارفرما حتما از شما خواهد پرسید: ” حقوق پیشنهادی تان چقدر است؟”

شاید پیش از آن در فرم استخدام این سوال مطرح شده و به آن پاسخ داده باشید.

– هرگز در فرم استخدامی حقوق پیشنهادی خود را وارد نکنید.

بهتر است از خیر این گزینه گذشته و آن را نادیده بگیرید. شما به راحتی می توانید با وارد کردن یک عدد نادرست موقعیت کاری که برای به دست آوردنش تلاش می کنید را از دست بدهید.

کسی که روبروی وی نشسته اید، علاقه مند است و تصمیم دارد که نظر شما درباره ی حقوق درخواستی تان را بداند. اما وظیفه ی شما در این مرحله اگر بخواهید هوشمندانه عمل کنید، این است که بفهمید نظر مصاحبه کننده در چه بازه ای می چرخد.

کارفرما چه نظری دارد؟

اگر مصاحبه کننده یا کافرما حقوقی بالای ۲ میلیون تومان را در نظر داشته باشد و شما مبلغ کمتری را عنوان کنید، شانس خود برای دریافت حقوق بیشتر را از دست خواهید داد.

همین طور اگر وی حقوق ۲ میلیون تومان را برای این موقعیت شغلی در نظر گرفته باشد و شما عدد ۳ میلیون تومان ماهیانه را عنوان سازید، کارفرما عقب کشیده و ترجیح می دهد به جای شما گزینه های دیگری را بررسی کند.

طبیعی هم هست وی یا باید تن به حقوقی بدهد که در چارت سازمانی اش نگنجیده و یا این که شما را با همان حقوق ۲ میلیون تومان استخدام کند و از پیش بداند که یک کارمند ناراضی از حقوق دارد.

کارمندان ناراضی از حقوق هم کارمندانی هستند که با اشتیاق کار نکرده و همیشه ریسک از دست دادنشان وجود دارد.

شرکت هایی که طبق اصول صحیح پیش می روند، پس از سرمایه گذاری روی کارمندانی که به سازمان وارد می شوند، هر از دست دادن را به مانند برون رفت سرمایه احساس خواهند کرد.

به همین دلیل بهتر است پیش از آن که نظر کارفرما را در مورد حقوق بدانید، چیزی نگفته و به هر طریق توپ را به زمین طرف مقابل پاس دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *