مدیریت کوکائینی چیست؟

حتما می دانید که در در میان آگهی های استخدام، علاوه بر استخدام طراح سایت، بازاریاب، منشی و سایر موقعیت های شغلی، آگهی های جذب مدیر هم به چشم می خورد. چرا که بدون مدیر و رهبر، نمی توان به درستی و به شکل اثربخش و کارا به اهداف سازمان دست پیدا کرد.برای آنکه عملکرد درستی را در سازمان شاهد باشیم، لازم است که مدیریت درستی را برای موقعیت های مختلف انتخاب کنیم. یکی از انواع مدیریتی که در سازمان ها با آن مواجه هستیم، مدیریت کوکائینی است. ما در ادامه مطلب قصد داریم به بررسی این نوع مدیریت بپردازیم. با ما باشید.

مدیریت کوکائینی

همان طور که می دانید، کوکائین، یکی از موادهای غیر قانونی است که وابستگی شدیدی ایجاد می کند. این ماده سبب تشنج، تیک عصبی و عوارض قلبی می شود. همان طور که حدس می زنید، مدیریتی که با این نام همراه است، حتما مدیریتی مضر برای سازمان است و می تواند در تمامی سطوح، مخرب باشد.
مدیران در مدیریت کوکائینی،سلایق شخصی خود را اعمال می کنند و سبب افول سازمان می شوند. این افراد، از نیروی انسانی حمایت نمی کنندو سبب فشار روانی و استرس زیاد به کارکنان می شوند. این افراد بی تفاوتی را در سازمان پدید می آورند و باری به جهت کار می کنند.

این افراد، رفتاری غیر مسئولانه دارند و کارهایشان نوعی رفع تکلیفی است. این افراد سبب بی اطمینانی و بدبینی در محیط کار می شوند، نا امنی را پدید می آورند. این افراد ترور شخصیتی را همراه خواهند داشت و در بالاترین سطح ممکن، کارایی را از بین می برند و خستگی بسیار را ارمغان می آورند.

ویژگی های مدیریت کوکائینی

افرادی که دچار مدیریت کوکائینی هستند، در گفتار و عمل خودمختاری دارند. این افراد بی دلیل و به طور موقتی شاد و سرخوش هستند. مدیران کوکائینی کج خلق هستند، پرخاشگری و افسردگی جز رفتار همیشگی آن ها است. نمی توانند به درستی قضاوت کنند و به همه چیز بد بین هستند. خیال اندیشی بیهوده دارند و تصور اشتباه از قدرتمندی خود دارند.

چرا مدیریت کوکائینی در سازمان شکل می گیرد؟

گاهی تناسبی میان شغل و سمت با افرادی که به این سمت گمارده می شوند، وجود ندارد. همچنین عدم بازنگیری صحیح در این سمت وجود ندارد و مدیران ناکارآمدی سرکار می آیند. فقدان دانش و آگاهی مدیران از شیوه‌های درست رفتار با کارکنان از جمله علل پیدایش مدیریت کوکائینی است.

مدیریت کوکائینی چه تاثیری بر کارکنان دارد؟

مدیریت کوکائینی منفی گرایی را بین کارکنان افزایش می دهد و سبب جا به جایی زیاد کارکنان می شود. همچنین غیبت افراد در سازمان زیاد می شوند و گله و شکایت در سازمان بیشتر می شود. سازمانی که به مدیریت کوکائینی مبتلا است، با بازنشستگی های زودتر از موعد دست و پنجه نرم می کند.

در این نوع از سازمان ها، خروج کارکنان متخصص، وفادار و دلسوز باسرعت بیشتری صورت می گیرد و تنها دلسری است که در میان کارکنان باقی می ماند. این نوع از مدیریت در واقع شروع بحران است و سازمان را به سمت افول و مردن پیش می برد. بخشهایکوچک سازمان را از بین می برد و سبب ادغام بخش های مختلف با هم می شود.

در نهایت باید بگوییم که یک مدیریت غلط در سازمان می تواند به سرعت سبب از بین رفتن انگیزه کارکنان شود و اهداف سازمان از دست برود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud