تولید و توسعه اتومبیل‌های خودران در اپل

خودرو خودران /autonomous car به خودروهایی اطلاق می‌شود که توسط سیستم های پیشرفته کنترلی بدون دخالت راننده حرکت کرده و به مقصد میرسند.

تولید و توسعه اتومبیل‌های خودران در اپل

داگ فیلد Doug Field نایب رئیس بخش سخت افزار کامپیوترهای مک که تا پیش از این تجربه همکاری با شرکت اپل را داشته بود، حالا به منظور تولید و توسعه اتومبیل‌های خودران برای بار دیگر به اپل باز گشته است.

داگ فیلد سال ۲۰۱۳ اپل را ترک کرد و پس از آن به استخدام شرکت تسلا درآمد و در آن شرکت با سمت مهندس ارشد توسعه اتومبیل‌های خودران فعالیت می‌کرد. اما حالا این مهندس سابق اپل برای بار دیگر به اپل بازگشته است تا این بار به اهالی کوپرتینو در زمینه تولید اتومبیل‌های خودرانو پروژه تایتان کمک کند.

تولید و توسعه اتومبیل‌های خودران در اپل

او در فاصله میان جدایی از اپل و استخدام در تسلا برای مدتی مشخص به صورت مستقل در زمینه تولید و توسعه سیستم‌های خودران اتومبیل‌ها فعالیت می‌کرد. همان‌طور که گفته شد داگ فیلد در سال ۲۰۱۳ از اپل جدا شد و یک سال پس از آن، یعنی در سال ۲۰۱۴ شرکت اپل رسماً پروژه تایتان را کلید زد.

اپل تا به امروز فعالیت های تحقیقاتی گسترده‌ای را برای پیدا کردن بسترهای لازم برای ساخت اتومبیل‌های خودران انجام داده است. بر اساس منابع خبری مختلف، شرکت اپل در حال حاضر ۵۰۰۰ نفر را در پروژه تایتان مشغول کرده است و ۶۲ اتومبیل را برای تست قابلیت‌های مختلف در این اتومبیل‌ها به خیابان‌های کالیفرنیا آورده است.

تولید و توسعه اتومبیل‌های خودران در اپل

گفتنی است که اپل در حال توسعه یک پهپاد یا شاتل خودران در پروژه‌ای تحت عنوان Pail نیز هست، با این حال هیچ اطلاعات و جزئیات دقیقی از این پروژه فاش نشده است. اپل در حال حاضر به صورت کاملاً محرمانه پروژه تایتان را پیش می‌برد و هنوز معلوم نیست که این کمپانی در چه زمانی تصمیم دارد تا اتومبیل خودران مجهز به سیستم‌های هوشمند خود را به بازار عرضه کند. با این حال استخدام یکی از مهندس‌های ارشد تسلا می‌تواند به بهبود روند کاری پروژه تایتان کمک بیشتری کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *