ویتامینی که می‌تواند باعث بروز سرطان شود

انواع ویتامین

ویتامین

تعداد مکمل‌های ویتامینی و مواد معدنی روزبه‌روز در دنیا بیشتر می‌شود و در تحقیقات متعدد نیز مزایای آن‌ها مشخص شده است.

در مورد ویتامین B3 نیز در گذشته مطالعات متعددی انجام شده و دانشمندان دریافته بودند که مزایای زیادی برای سلامت قلب و عروق، سلامت عصبی و سلامت متابولیک بدن انسان دارد. با این حال تحقیقات جدید در دانشگاه میزوری آمریکا نشان داده است که این ویتامین در صورت مصرف به‌صورت مکمل می‌تواند منجر به بروز بیماری‌های جدی مانند سرطان شود.

در این تحقیقات جدید دانشمندان نشان داده‌اند که مصرف بیش از حد ویتامین B3 نه تنها می‌تواند خطر بروز سرطان پستان را افزایش دهد، بلکه می‌تواند موجب گسترش سرطان در بدن و حتی بروز سرطان مغز شود. زمانی که سرطان به مغز انسان برسد بسیار کشنده می‌شود، زیرا در حال حاضر درمان خاصی برای سرطان مغز وجود ندارد.

برخی از مردم ویتامین‌ها و مکمل‌های غذایی مختلف را تنها به این دلیل که تصور می‌کنند مفید است مصرف می‌کنند، ولی تحقیقات در مورد ویتامین‌ها و مکمل های مختلف نشان داده است که اگر بدون تجویز پزشک مصرف شوند، می‌توانند خطرات جدی در پی داشته باشند.

نکته جالب توجه این است که ویتامین B3 در واقع بیشتر توسط کسانی استفاده می‌شود که به سرطان مبتلا هستند و برای رها شدن از عوارض جانبی درمان‌های سرطان این ویتامین را مصرف می‌کنند.

محققین از تکنولوژی تصویربرداری خاصی برای تعیین میزان ویتامین B3 موجود در سلول‌های سرطانی، سلول‌های T سیستم ایمنی و بافت‌های سالم بدن بیماران استفاده کرده‌اند. در این تکنولوژی تصویربرداری، میزان وجود ویتامین مورد نظر به‌صورت شدت و ضعف نور مشخص می‌شود.

در این مطالعه دانشمندان ثابت کرده‌اند که در مورد مصرف ویتامین B3 برای رفع عوارض جانبی درمان‌های سرطان باید توجه کافی را داشت تا مصرف این ویتامین باعث ایجاد دیگر آسیب‌ها در بدن نشود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *