بدون مشورت پزشک یا متخصص تغذیه ویتامین E نخورید

ویتامین E

ویتامین E

یک رژیم غذایی موازنه شده می تواند مقدار لازم و کافی ویتامین E را به بدن برساند و شخص سالم نیازی به ویتامین E مصنوعی ندارد. خوردن زیاد ویتامین E باعث بروز ناراحتی های زیادی می شود چون این ویتامین محلول در چربی است و پس از مصرف در بدن انباشته می شود که خود مشکلاتی را بوجود می آورد.

گروه تحقیقاتی ما در دانشگاه مونترال چندی قبل طی مقاله ای علمی امکان بروز سرطان سینه را پس از مصرف بی رویه و طولانی ویتامین E اعلام نمود و این بار گروه پژوهشگر آمریکایی اعلام کردند که مصرف زیاد ویتامین E می تواند میزان کلسترول بد خون را افزایش دهد و این امر به علت فعال نمودن پروتئینی است به نام APOB۱۰۰ که کبد را برای ساختن کلسترول بد و ریختن آن در جریان خون تشویق می کند.

ویتامین E اگر به همراه رژیم غذایی مصرف شود چون آنتی اکسیدانی است بسیار قوی می تواند از بروز بسیاری از بیماری های مزمن مخصوصا سرطان جلوگیری کند.

به همین دلیل آن را ویتامین ضد سرطان نام نهاده اند ولی اگر در مصرف آن زیاده روی شود به علت محلول بودن در چربی در بدن انباشته می شود و مشکلات پیچیده ای را منجر می گرد.

به طور کلی در مصرف ویتامین ها و املاح مخصوصا ویتامین های محلول در چربی، مانند K , D , A , E نباید زیاده روی نمود و به هیچ عنوان بدون مشورت پزشک و یا متخصص تغذیه از آن استفاده کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *