پوما پانک: بلوک های سنگی ساخته شده با سنگ؟

پوما پونکا

پوما Punku (دروازه پوما) یکی از مرموزترین مکانهای باستانی متشکل از بلوکهای سنگی عظیم است که به نظر می رسد با ابزارهای لیزر تراش خورده است. هزاران سال پیش در بولیوی امروزی ساخته شده است. واقع در نزدیکی مکان شگفت انگیز دیگری – تیاهواناکو. ویرانه های پوما پانک برای چندین دهه باعث سردرگمی کارشناسان شده است.

در حدود ۴۵ کیلومتری غرب شهر لاپاز در بولیوی مکانی باستانی پیدا می کنیم که در زمین بی نظیر است. پوما پونکو (Pumapunku نیز نامیده می شود) یک دیدگاه سنتی آسیب زا از فرهنگ باستانی سایت باستان شناسی است ، جایی که سنگهای کاملاً دقیق تراشیده شده، به درزهای نازک خورده و دارای سطوح صیقلی است که قرن ها در برابر توضیحات علمی مقاومت کرده اند. بعضی از سنگ های پوما پانک آنقدر ریز صیقل داده شده اند که به نظر می رسد مانند شیشه صاف هستند.

این نوع سنگ تراشی فقط در چند مکان روی زمین اتفاق می افتد. به نظر می رسد که هزاران سال پیش ، یک فرهنگ ناشناخته از ابزارهای مدرن برای شکل دادن و برش بلوک های عظیم آندزیت استفاده کرده است. برخی از این بلوک ها با چنان دقت شکل گرفته اند که می شوند آنها کاملاً در کنار هم قرار می گیرند و بدون استفاده از هاون به یکدیگر متصل می شوند. از این جالبتر اینکه حتی یک ورق کاغذ نیز بین برخی از این سنگها نمی گنجد.

پوما پونکو در نزدیکی شهر تیاهواناکو واقع شده است که کمتر از یک چهارم مایل شمال شرقی پوما پونکو است. پوما پانک و تیاهواناکو می توانند یک مجموعه عظیم را تشکیل دهند. بارزترین ویژگی تیاهواناکا ، جدا از دیواره صورت ها ، دروازه خورشید است. اعتقاد بر این است که به دلیل وجود نشانه های مشخص روی سنگ های یافت شده در پوما پانک ، دروازه خورشید در اصل بخشی از پوما پانک بوده است.

پوما پونکو دارد ۱۱۶,۷ متر طول و ۱۶۷,۳۶ متر عرض. سایت باستان شناسی پوما پانک شامل یک حیاط باز غربی ، یک تفرجگاه مرکزی رایگان ، سکوهای تراس دار با نماهای سنگی و یک حیاط خشتی شرقی است. به گفته کارشناسان ، تیاهواناکو می تواند کلانشهر باستانی باشد ، زیرا خانه هایی برای بیش از ۴۰ نفر در آن وجود داشته است.

در تیاهوانک عظیم است دیوارکه به گفته برخی نویسندگان تمام نژادهای بشریت را به تصویر می کشد، حتی جمجمه های کشیده ، افرادی با عمامه ، با بینی های پهن ، با بینی های نازک ، با لب های پف کرده و با لب های نازک.

فرهنگ پوما پانک بر کل حوضه دریاچه تیتیکاکا و همچنین مناطقی از بولیوی و شیلی تسلط داشت. در اطراف تیاهواناکا ، باستان شناسان یک شی مرموز را کشف کرده اند به نام “کاسه Fuente Magna” این کاسه سرامیکی دارای کتیبه ای است که به خط میخی سومری و تعدادی هیروگلیف سومری نوشته شده است.

از آنجا که دانشمندان علاقه زیادی به پوما پانک دارند ، منطقه ای که در شعاع یک کیلومتری مجتمع های پوما پانک و کالاساسایا است از طریق رادار زمینی ، مغناطیس سنجی ، هدایت الکتریکی ناشی از آن و حساسیت مغناطیسی مورد بررسی قرار گرفته است.

در آیمارا ، زبانی که توسط آیمارا ، مردم آند صحبت می شود ، پوما پانک نامیده می شود “بمب دروازه”. این سایت باستانی گنجینه ای از تاریخ باستان است که در اعماق آند واقع شده است. پوما پونکو در ارتفاع تقریباً ۱۳ فوتی قرار دارد که به این معنی است مکان باستانی بالاتر از خط طبیعی درختان است، به این معنی که هیچ درختی در این منطقه رشد نکرده است. این واقعیت این ایده را زیر سوال می برد که سازندگان قدیمی از استوانه های چوبی برای انتقال سنگهای عظیم از جایی که شکسته شده اند استفاده کرده اند.

کارشناسان استدلال می کنند که سنگهای عظیم مورد استفاده در ساخت پوما پانک به دلیل نیروی کار زیاد منتقل شده اند. نظریه دیگری حاکی از آن است که سازندگان باستانی پوما پانک از طناب های چرمی استفاده می کردند و از سطح شیب دار و شیب دار استفاده می کردند. دانشمندان هیچ مدرکی مبنی بر اینکه سازندگان پوما پانک دوچرخه را می دانند پیدا نکردند!

با وجود همه این حقایق ، دانشمندان معتقدند که پوما پانک چنین بوده است در حدود سال ۵۰۰ میلادی ساخته شده است و بسیاری از آنها ادعا می کنند که این مکان باستانی ، مانند Tiahuanaco ، می تواند قبل از امپراتوری اینکا باشد. با این حال ، اینکاهای باستان انکار می کردند که آنها هیچ ارتباطی با ساختمانهای تیاهواناکا یا پوما پانک ندارند. این بدان معناست که فرهنگی که این مکان ها را بنا کرده مستقل از فرهنگ اینکا وجود داشته و احتمالاً قبل از آن بوده است.

سایت Puma Punku جدا نیست. این بخشی از مجموعه بزرگی از معابد ، میادین و حتی اهرام است و بخشی از فرهنگ باستان تیاهواناکا محسوب می شود ، که قبل از هزاره فرهنگ اینکا بود. سنگهای عظیمی روی پوما پانک وجود دارد. واقعیت این است که تعداد بسیار زیادی وجود دارد ، بنابراین سنگهای پوما پانک بزرگترین مخزن سنگهای ماسه سنگ آندزیت پردازش شده و قرمز بر روی زمین هستند.

علی رغم این واقعیت که محققان ، محققان و متخصصانی از سراسر جهان وجود داشتند ، حتی یک نفر نمی توانست توضیح دهد که چگونه سازندگان قدیمی پوما پانک سنگ ها را برش داده ، صیقل داده و به محل منتقل کردند. مهندسان معاصر ادعا می کنند که پایه معبد در پوما پانک با استفاده از تکنیکی به نام لایه بندی و ذخیره سازی ساخته شده است.

افسانه های شفاهی حاکی از آن است که اولین ساکنان پوما پانک مردم عادی نبوده اند. این افراد باستان توانایی انتقال مگالیتس از طریق هوا ، با استفاده از صدا را داشتند. لبه شرقی پوما پانک توسط آنچه که نامیده می شود تشکیل می شود سکو Lítica.

به اصطلاح سکوی لیتوانیایی شامل یک تراس سنگی است، که دارای ابعاد ۶,۷۵ ۳۸,۷۲ ۷,۸۱ متر است ، با چندین بلوک سنگی بزرگ سنگ فرش شده است. یکی از بزرگترین سنگهای پوما پانک ۵,۱۷ متر طول ، ۱,۰۷ متر عرض و به طور متوسط ​​۱۳۱ متر طول است. وزن تخمینی این جرم عظیم ۷,۹۰ تن است. این تنها تخته سنگ نیست. طول تخته سنگ عظیم دیگر در پوما پانک ۲,۵۰ متر طول ، ۱,۸۶ متر عرض و متوسط ​​قد ۸۵,۲۱ متر است. وزن آن XNUMX تن تخمین زده شد. هر دوی این بلوک های سنگی بخشی از سکوی Lítica هستند و از ماسه سنگ قرمز ساخته شده اند.

بلوک های H در پوما پانک معروف ترین عنصر این منطقه هستند. بلوک های H در Puma Punk تقریباً ۸۰ چهره دارند. برخی از نویسندگان پیشنهاد می کنند که با توجه به برش های دقیق و زاویه های باورنکردنی در بلوک های پوما پانک ، این امکان وجود دارد که سازندگان باستانی از پیش ساخته و تولید انبوه استفاده کرده باشند ، فناوری که مدت ها قبل از اینکاها صدها سال بعد مورد استفاده قرار گرفت.

کارشناسان خاطرنشان می کنند که دقت برش زاویه برای ایجاد اتصالات شاهدی بر دانش بسیار پیشرفته در مورد تراش سنگ و درک کامل هندسه است. همانطور که محققان متذکر شدند ، بسیاری از اتصالات به قدری دقیق هستند که هیچ تیغی نمی تواند بین سنگ ها جای بگیرد. بیشتر سنگ تراشی با بلوکهای دقیق برش خورده با چنان یکنواختی مشخص می شود که می توانند عوض شوند ، در حالی که سطح صاف و حتی اتصالات را حفظ می کنند. یکی از نزدیکترین معادن سنگی که سازندگان پوما پانک از آن استفاده کرده اند ، در حدود ۱۰ کیلومتری دریاچه تیتیکاکا است.

دورترین معدن در نزدیکی شبه جزیره کوپاکابانا و در فاصله حدود ۹۰ کیلومتری دریاچه تیتیکاکا واقع شده است. طبق تحقیقات باستان شناسی ، بلوک های H پوما پانک با دقت بسیار زیادی به یکدیگر شبیه هستند به طوری که معماران به احتمال زیاد سیستم پیش ساخته.

آنچه هزاران سال پیش اجداد ما در زمینه حمل و نقل ، طراحی و تدارکات به دست آوردند ، شگفت آور است. مهندسان باستانی سازنده پوما پانک و تیاهواناکو در ساخت زیرساخت های مدنی در این مجموعه ، ساخت سیستم های آبیاری عملکردی ، مکانیزم های هیدرولیکی و فاضلاب های ضد آب مهارت داشتند.

با وجود واقعیتی که امروز می بینیم ، ویرانه های پوما پانک در نظر گرفته شده است “غیر قابل تصور شگفت انگیز”، هنگامی که با صفحات فلزی صیقلی ، ظروف سفالی و پارچه های تزئینی با رنگ روشن آراسته شد ، و مردم با لباس ، کشیش هایی با لباس مجلل و نخبه ای که به جواهرات عجیب و غریب آراسته بودند ، ساکن شدند.

نزدیک پوما Punku هنوز تعدادی سنگ ناتمام وجود دارد. کارشناسان می گویند سنگ های ناتمام نشان می دهد در مورد برخی از تکنیک هاکه برای شکل دادن به بلوک ها استفاده می شد. وی ادعا می کند که بلوک های سنگی پوما پانک در ابتدا با چکش سنگ تراشیده شده بود که هنوز هم در معادن محلی آندزیت به وفور یافت می شود ، گودهایی ایجاد می کند و به آرامی آنها را با سنگهای مسطح و ماسه تراز می کند. حفاری ها ، جدا از تغییرات و تغییرات جزئی ، سه دوره اصلی ساختمان را ثبت می کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *